اخبار
1399/02/22 13:07

وزارت ورزش فکری به حال مشکلات اقتصادی کند

رئیس هیئت بسکتبال استان اصفهان از تغییرات ایجاد شده در اداره‌کل ورزش استقبال کرد و گفت: طباطبائی از بدنه اداره ورزش و جوانان بوده و مدیر جوان و خوش‌فکری به شمار می‌آید، اما باید پذیرفت که کار بسیار سختی را پیش‌رو دارد .

جواد داوری در گفت‌وگو با تسنیم ، تغییرات ایجاد شده در اداره‌کل ورزش و جوانان استان مثبت ارزیابی کرده و اظهار داشت: سلطان‌حسینی حدود 7 سال در اداره‌کل ورزش و جوانان استان حضور داشته و فکر می‌کنم تنها مدیری بود که این بازه زمانی را در اختیار داشت و زحمات زیادی هم برای ورزش استان کشید، باید به ایشان خسته نباشید گفت .

وی افزود: طباطبائی از بدنه اداره ورزش و جوانان بوده و مدیر جوان و خوش‌فکری به شمار می‌آید و در شهرستان نجف‌آباد هم سابقه خوبی از خود به جای گذاشت اما باید پذیرفت که کار بسیار سختی را پیش‌رو دارد و امیدوار هستم که موفق شود .

رئیس هیئت بسکتبال استان اصفهان بیان کرد: براساس فرمایشات رهبری درخصوص گام دوم انقلاب، باید عرصه‌های مدیریتی به جوانان واگذار شود و طباطبائی هم در این عرصه، مدیر جوانی محسوب شده و قطعا انرژی بیشتری دارد و خواهد توانست کشتی متلاطم ورزش استان را در این شرایط دشوار اقتصادی به سرانجام برساند .

وی یکی از اصلی‌ترین معضلات ورزش استان را قوانین ناکارآمد دانست و گفت: یکی از دغدغه‌های ورزش استان به قوانین ناکارآمدی که ابلاغ می‌شود، باز می‌گردد. به طور مثال یکی از مهم‌ترین مشکلات هیئت‌های فعال در رشته‌های توپی، از جمله هیئت بسکتبال اصل ماده 88 است. بر اساس ماده 88 سالن‌های ورزشی باید از طریق مزایده واگذار شوند و هیئت‌ها باید اجاره‌بهای سالن‌هایی که به نام خانه رشته مربوطه در اختیار دارند را، پرداخت کنند .

داوری بیان کرد: اصل فعالیت هیئت‌های ورزشی در 2 شاخه قهرمانی و استعدادیابی بوده و به همین دلیل ماده 88 تبدیل به معضل شده است. چون برای انجام فعالیت‌های ورزشی باید امکانات زیرساختی آن فراهم باشد تا هیئت‌ها بتوانند استعدایابی را انجام دهند و اگر قرار باشد اجاره بهای سالن‌ها با این قیمت‌های نجومی پرداخت شود، استعدادیابی چه فایده‌ای دارد؟

وی تصریح کرد: متاسفانه سالن‌ها را حتی با قیمت کارشناسی هم در اختیار هیئت‌ها قرار نمی‌دهند و باید مزایده برگزار شود و خنده‌دار است که خود هیئت‌ها نمی‌توانند برنده مزایده شوند. سالن‌هایی که به نام خانه بکستبال، هندبال و غیره هستند، متاسفانه در ماده 88 معضلاتی را ایجاد کرده‌اند و این قانون باید اصلاح شود .

رئیس هیئت بسکتبال استان اصفهان مشکلات مالی را مهم‌ترین دغدغه ورزش استان خواند و خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های حوزه ورزش، مبحث اقتصاد در ورزش است و تا زمانی که از طریق وزارت ورزش راه‌حل اساسی برای این مساله پیدا نشود، هیئت‌های ورزشی باید به دنبال اسپانسرها بدوند و التماس کنند تا کسی پیدا شده و حاضر به سرمایه‌گذاری در ورزش و بسکتبال شود .

وی اظهار داشت: اگر وزارت ورزش در دوره آینده به صورت درستی پیگیر مباحث اقتصادی در ورزش شود و راه‌حل اساسی برای آن پیدا کند، فکر می‌کنم بتوان به بهبود شرایط امیدوار بود. اما اگر شرایط تغییر نکند و همچنان قرار باشد که هیئت‌های ورزشی برای اداره امور خود دست به دامن ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف باشند، کل مجموعه ورزش متضرر خواهند شد. اگر نگاه اقتصادی درستی به مجموعه ورزش وجود نداشته باشد، هر وزیر و یا مدیرکلی هم بیاید، باز هم مشکلات بر جای خود باقی خواهند ماند .

داوری افزود: در زمان کاندید شدنم برای ریاست فدراسیون بسکتبال به آقای داورزنی هم گفتم که از کل مجموعه ورزش انتظار می‌رود که  اقدامات اساسی‌ و کارآمدتری دربحث اقتصادی داشته باشند و این مبحث اساسی را به یک سرانجام درستی برسانند. بسیاری از دغدغه‌ها و معضلات ورزش ما که بحث مالی است و اگر این اتفاق رخ دهد، این دغدغه‌ها و مشکلات از بین می‌روند و بیشتر تمرکز فعالان حوزه ورزش، بر گسترش آن، فعالیت‌های قهرمانی و استعداد یابی خواهد بود .


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
طراحی سایت : پیام گستر