اخبار
1397/05/10 01:00

کولاک "کوران "

تنها در طول پنج شب اجرا، بیش از هزار نفر به تماشای نمایش "کوران" در تالار هنر نشستند. این نمایش، تازه‌ترین اثر "امید نیاز" است که نویسندگی، طراحی و کارگردانی آن را بر عهده دارد .

کوران بر اساس نمایشنامه ای به همین نام، اثر موریس مترلینگ در قرن ١٩ میلادی به نگارش درآمده و امید نیاز آن را برای عصر حاضر، دوباره نویسی کرده است. این تئاتر با نگاهی فلسفی، مسایل اگزیستانسیالیستی و فلسفه وجودی بشر را به چالش می‌کشد .

علاوه بر ٣٠ بازیگر جوان، امید نیاز، مهدی تقی پور، امیر مهدی اسلام پور، محمدرضا ترابی و رویا بختیاری نیز کوران به ایفای نقش پرداخته‌اند. هم‌چنین "فریندخت زاهدی" مشاور پروژه، "یاسر خاسب" طراح حرکات، "امید نیاز" و "سیدمهدی موسوی" طراحان صحنه، "پونه خامین" طراح لباس و "امیرسلار قاضی زاده" و "نگار سبقت اللهی" نیز نوازندگان این پروژه هستند. ضمن اینکه طراحی گرافیک به‌عهدۀ "علیرضا عسکری فر" . " علی میر عمادی" نیز عکاس این نمایش است .


امید نیاز پیش از این نویسندگی و کارگردانی آثار نمایشی همچون ١+١، بچه های خاکستری، مردگان مشغول کارند، سیندرلا در بن بست، تمام شد و هم‌چنین فیلم هایی نظیر ب١٢، این فیلم قشنگ نیست و شماری دیگر از آثار نمایشی و سینمایی را در کارنامه دارد و در جشنواره های مختلف داخلی و بین المللی نیز جوایزی را دریافت کرده است .

نمایش "کوران" به نویسندگی و کارگردانی "امید نیاز" اثری فلسفی است که  با داشتن با بیش از ۳۰ بازیگر تئاتر در اصفهان هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در سالن اصلی تالار هنر اصفهان، واقع در میدان لاله به روی صحنه می رود. اجرای این نمایش از چهارم مرداد آغاز شده و تا تا دوم شهریوماه نیز ادامه خواهد داشت .

منبع: ایمنا

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
طراحی سایت : پیام گستر