اخبار
1399/02/17 10:46

اصفهان، پیشگام طرح «سینما ماشین»

دو هفته پیش از آن که فیلم سینمایی «خروج» با طرح «سینما ماشین» در پارکینگ برج میلاد تهران اکران شود، مجموعه فرهنگی عاشوراییان در اصفهان دو فیلم را به همین شکل اکران کرده بود .

مسعود عشاقی، مدیر مجموعه فرهنگی عاشوراییان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پس از شیوع ویروس کرونا و دعوت از مردم برای ماندن در خانه، ما تلاش کردیم که ارتباط خود را با اعضا حفظ کنیم، چون ۲۵۰ دانش‌آموز و نزدیک به ۴۰۰ دانشجو و طلبه در این مجموعه عضویت دارند .

وی ادامه داد: پیش‌تر به‌صورت هفتگی کلاس‌های آموزشی و... داشتیم و به خاطر کرونا، این کلاس‌ها را به‌صورت آنلاین برگزار کنیم، اما دغدغه حفظ کردن اعضا کنار هم همچنان با ما بود؛ به همین دلیل وقتی از منع رفت‌وآمدها کاسته شد، تصمیم گرفتیم مثل خیلی از کشورهای خارجی، طرح «سینما ماشین» یا «سینماشین» را اجرا کنیم .

عشاقی تصریح کرد: به این ترتیب، از هفتۀ آخر فروردین‌ماه تاکنون فیلم‌های «ماجرای نیمروز»، «رد خون» و «خروج» در حیاط دفتر مجموعه عاشوراییان اکران شده و اعضای مجموعه نیز از داخل ماشین شاهد این فیلم‌ها بوده‌اند .

مدیر مجموعه فرهنگی عاشوراییان با بیان اینکه  حیاط دفتر این مجموعه گنجایش ۳۰ تا ۳۵ ماشین را دارد، گفت: ۱۲ اردیبهشت‌ماه که فیلم «خروج» اکران شد، علاوه بر اعضای مجموعه از خانواده‌ها و نزدیکانشان نیز برای تماشای فیلم دعوت کرده و دایره مخاطبان را بازتر کرده بودیم و اگر چه دوست داریم برای برنامه‌های بعدی «سینماشین» دعوت عام‌تری داشته باشیم اما در حال حاضر محدودیت محل برگزاری این امکان را از ما گرفته است .

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا مبنی بر رایگان یا هزینه‌دار بودن اکران فیلم‌ها اظهار کرد: ما برای فیلم‌هایی که سابقاً اکران شده هزینه‌ای از اعضا دریافت نمی‌کنیم، اما برای فیلم‌های در حال اکران مثل «خروج» هماهنگی‌های لازم را انجام داده و به‌اندازه تماشاگران از سینماتیکت بلیت خریدیم .

عشاقی با اشاره به اینکه طرح «سینماشین» در اصفهان دو هفته پیش از تهران اجراشده، از نیت مجموعۀ عاشوراییان برای ادامۀ این طرح خبر داد .


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
طراحی سایت : پیام گستر