اخبار
1397/05/17 03:25

سرباز قلم روزت مبارک

سوگند به قلم و درود بر آن که قلم به دست می‌گیرد و می‌نویسد؛ کسی که رسالتش نوشتن است و ابزارش قلم و به کمک این کلک گرانبها نقشی بی‌بدیل در آفرینش سخن و آگاهی رسانی دارد. کسی که امروز، به نامش سند خورده است: خبرنگار .

۱۷ مرداد ماه، روزی که در تقویم این سرزمین به نام سربازان اول صف رسانه، خبرنگاران، نام‌گذاری شده، برابر است با شهادت مظلومانه شهید محمود صارمی و هشت تن از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست طالبان، کسانی که نام این روز را با خون خود نوشته و پیامی ماندگار از خود بر جای گذاشتند: اصحاب رسانه، رسالتی سخت بر دوش دارند، رسالتی به دور از حُبّ و بغض و بر پایه صراحت و صداقتی که عدول از آن برابر است با خیانت به واژه مقدس خبرنگار و رسالت شفاف گرایانه رسانه؛ رسالتی که لازم است تا پای جان در راه آن ایستاد و برای انجامش جان‌فشانی کرد .

خبرنگار قلب تپنده تاریخ و زبان رسای جامعه است و قلمش شرح حالی است از گذشته و حال. می‌توان گفت خبرنگار امروز همان تاریخ نگار دیروز است که قصه‌های گذشته بر یک سرزمین را به رشته تحریر در آورده و برای آیندگان به یادگار می‌گذارد. وظیفه‌اش کشف حقیقت است و هراس نداشتن در راستای اشاعه آن و قلمش شمشیری است در راستای اصلاح جامعه بشری .

امروزه خبرنگاری شغلی دشوار و خطیرتر از گذشته به حساب می‌آید و خبرنگار وظیفه سنگین‌تری بر عهده دارد چرا که عصر امروز، عصر ارتباطات است و کهنگی و روزمرگی نمی‌تواند پاسخگوی انسان‌های فرهیخته امروزی باشد و از آنجایی که خبرنگار وظیفه اطلاع‌رسانی و انعکاس رخدادهای جامعه را برعهده دارد لازم است که علاوه بر داشتن دانش و جسارت از خلاقیت خود بهره گرفته و سرعت عمل و دقت را نیز چاشنی کار خود کند .

با توجه به نقش اساسی خبرنگار که شاید حتی بتواند دگرگون کننده مسیر تاریخ باشد و با توجه به سختی راه این قلم به دستان پرتلاش که نامشان در میان لیست ۱۰ شغل سخت جهان جای دارد و میانگین عمرشان ده پانزده سال کمتر از سایرین، شایسته است به پاس زحمات بی دریغشان تبریکی نثار قلم واقعیت گرای‌شان شود.
سرباز قلم به دست روزت مبارک


منبع:ایمنا

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
طراحی سایت : پیام گستر