اخبار
1397/05/07 23:37

مدیر کل گمرک اصفهان : صادرات اصفهان روی ریل رشد

سیمای شهر: مدیر کل گمرک اصفهان گفت: در چهار ماهه سال ۹۷، ۷۴۵ میلیون و ۲۴۲ هزار دلار صادرات انجام شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۵۸ درصدی همراه بوده است.

اسدالله احمدی ونهری اظهار کرد: در چهار ماهه اول ۱۳۹۷ از استان اصفهان، ۶۱۲ قلم کالا به وزن یک میلیون و ۷۹۴ هزار تن و به ارزش ۷۴۵ میلیون و ۲۴۲ هزار دلار، کالا به مقصد ۸۵ کشور جهان صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از لحاظ وزن ۳۲ درصد و از حیث ارزش ۵۸ درصد افزایش داشته است.
وی عمده‌ترین کالاهای صادراتی از استان اصفهان را آهن‌آلات و فولاد به ارزش ۲۹۰ میلیون دلار، محصولات پتروشیمی ۱۴۲ میلیون دلار و فرش ۶۷ میلیون دلار برشمرد و افزود: مهم‌ترین کشورهای مقصد کالاهای صادراتی استان اصفهان عراق با ۱۶۸ میلیون دلار و ۲۳ درصد سهم، افغانستان با ۱۱۲ میلیون دلار و ۱۵ درصد سهم، امارات متحده عربی با ۱۰۰ میلیون دلار و ۱۳ درصد سهم و پاکستان با ۶۹ میلیون دلار و ۹ درصد سهم از کل صادرات استان هستند.
 مدیر کل گمرک اصفهان در ادامه اذعان داشت: ۲۱ هزار و ۷۰۸ تن کالا به ارزش ۱۰۲ میلیون و ۶۷۸ هزار دلار به گمرک اصفهان وارد شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۳۰ درصد و از حیث ارزش ۲۹ درصد کاهش یافته است. 
وی در ادامه اظهار کرد: در راستای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و با راه‌اندازی و استفاده از سامانه‌های امور گمرکی و پنجره تجارت فرا مرزی، این اداره کل با داشتن ۱۳۸ کارمند، در چهار ماهه ۱۳۹۷، بالغ بر ۶۳۷ میلیارد و ۶۱۴ میلیون ریال درآمد کسب و به خزانه واریز کرده است.
احمدی ونهری در خصوص مهم‌ترین کالاهای وارداتی گمرک اصفهان طی چهارماهه سال ۱۳۹۷ گفت: ماشین‌آلات مکانیکی با ۵۱ درصد، ماشین‌آلات برقی با ۱۸ درصد و اجزا و قطعات منفصله خودرو با ۶ درصد بوده است، عمده‌ترین کشورهای صادرکننده به مقصد گمرک اصفهان چین با ۳۶ درصد، ایتالیا با ۲۱ درصد، آلمان با ۱۵ درصد، ترکیه با ۸ درصد و کره جنوبی با ۶ درصد، از کل واردات به مقصد گمرک اصفهان را به اختصاص داده‌اند.
وی در پایان گفت: در چهار ماهه سال ۹۷ تعداد ۱۸۱ هزار و ۹۰۸ نفر مسافر ورودی و خروجی، تشریفات امور مسافری آن‌ها در گمرک فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی انجام پذیرفته که به نسبت مدت مشابه سال قبل ۵۵ درصد کاهش داشته است.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
طراحی سایت : پیام گستر