اخبار
1399/02/22 12:55

از تعطیلی واحد‌های صنفی تا سر به فلک کشیدن قیمت‌ها در بازار موبایل

رئیس اتحادیه بازار موبایل استان اصفهان از افزایش ۳۰ درصدی قیمت موبایل در بازار استان اصفهان خبرداد .

از تعطیلی واحد‌های صنفی تا سر به فلک کشیدن قیمت‌ها در بازار موبایل حسن میر شمشیری رئیس اتحادیه بازار موبایل استان اصفهان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان ، گفت: باتوجه به وجود شرایط شیوع  ویروس کرونا در کشور اصلی‌ترین خسارت ناشی از این ویروس به حوزه بازار موبایل استان، کاهش واردات موبایل به داخل بازار بوده که این کاهش واردات در نهایت موجب افزایش ۳۰ درصدی قیمت موبایل در بازار استان اصفهان شده است .

او افزود:بیش از ۹۰ درصد از موبایل مورد نیاز بازار استان اصفهان از استان تهران وارد می‌شود که با وجود کاهش روابط تجاری داخلی در کشور در حال حاضر این میزان واردات به پایین‌ترین سطح خود در سال جدید رسیده است .

رئیس اتحادیه بازار موبایل استان اصفهان گفت: به دلیل نبود مدیریت صحیح بر روند ورود و خروج کالا در بازار موبایل استان اصفهان شاهد به وجود آمدن و قوت گرفتن دوباره قاچاق موبایل در این حوزه شده ایم .

میر شمشیری اضافه کرد:همچنین لازم به ذکر است که صدمات ناشی از افزایش و نوسانات بازار ارز در روند صعودی نرخ موبایل در بازار بی تاثیر نبوده و در حال حاضر در تلاش هستیم تا بتوانیم با راهکار‌های صحیحی کمی از این خسارت را جبران کنیم .

او یادآور شد: با اینکه تا کنون اقداماتی را در زمینه راه اندازی خرید اینرنتی گوشی در بازار انجام داده ایم، اما متاسفانه شاهداستقبال و قدرت خرید مطلوبی از سوی مردم جامعه نسبت به بازار موبایل استان اصفهان نبوده ایم و همین باعث شده است که تا افزایش ۱۰ درصدی تعطیلی واحد‌های صنفی در این حوزه در سال جاری رقم بخورد .

رئیس اتحادیه بازار موبایل استان اصفهان گفت: افزایش یافتن قیمت موبایل در بازار نسبی و موقتی است و پیش بینی می‌شود با توجه به اجرای راهکار‌های لازم از سوی دولت در مورد ساماندهی بازار ارز بتوانیم شاهد ثبات قیمت‌ها در این بازار طی ماه‌های آینده باشیم .

میر شمشیری یادآور شد: با این حال برای برخورد با متخلفانی که اقدام به گران فروشی و یا کم فروشی در بازار موبایل می‌کنند برنامه‌ها و اقداماتی را اجرایی کرده ایم .

او تاکید کرد:در استان اصفهان بیش از هزارو ۴۰۰ واحد صنفی فروش موبایل وجود دارد که با وجود شیوع ویروس کرونا این واحد‌های صنفی با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی هرکدام با بیش از ۱۰ نفر نیروی کار مشغول فعالیت هستند .


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
طراحی سایت : پیام گستر