اخبار
1399/02/22 12:52

افزایش قیمت مصالح و رکود صنعت ساختمان

رئیس اتحادیه فروش مصالح ساختمانی استان اصفهان از افزایش ۲۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی در بازار استان اصفهان خبرداد .

ناصر محمدی رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان اصفهان اظهارداشت:  بیش از ۴۰ درصد مصالح ساختمانی مورد نیاز بازار استان اصفهان به صورت وارداتی تامین می شود و در شرایط فعلی با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و کاهش واردات و صادرات شاهد کمبود مصالح ساختمانی و افزایش ۲۰ درصدی قیمت ان در بازار هستیم.
او افزود:همچنین باید در نظر داشت که تا کنون واردات مصالح ساختمانی که از دیگر استان‌های کشور وارد بازار استان اصفهان شده است متاسفانه از کیفیت مطلوبی برخوردار نبوده و همین باعث شده تا شاهد کاهش قدرت خرید مردم نسبت به خرید مصالح ساختمانی در بازار باشیم که این مشکل می‌تواند در رکود صنعت ساختمان استان اصفهان هم تاثیر بسزایی داشته باشد.
محمدی گفت:در تلاش هستیم تا بتوانیم هرچه سریع‌تر با ایجاد یک مدیریت درست بر روند ورود و خروج مصالح ساختمانی در بازار استان اصفهان نظارت کافی و لازم داشته باشیم.
او اضافه کرد: استان اصفهان به عنوان یکی از استان‌های مهم در حوزه بازار مصالح ساختمانی در کشورمحسوب می‌شود به طوری که سال هاست که واحد‌های تولیدی در زمینه تولید انواع اجر و تامین آن در بازار فعالیت می‌کنند.
رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی استان اصفهان یادآور شد: در حال حاضر در استان اصفهان بیش از
۱۰۰ واحد صنفی فروش مصالح ساختمانی وجود دارد که این واحد‌های صنفی با داشتن بیش از هزار نفر نیرو مشغول فعالیت هستند.
محمدی افزود: ویروس کرونا خسارات بسیاری را در حوزه بازار مصالح ساختمانی استان اصفهان وجود اورده است و بی توجهی و عدم جبران این خسارات می‌تواند در اینده نزدیک موجب ایجاد مشکلات بسیاری در حوزه صنعت ساختمان استان اصفهان شود.
او گفت:امید می‌رود با برطرف سازی مشکلات اقتصادی بازار مصالح ساختمانی استان اصفهان بتوانیم اقدامات دیگری را در حوزه بومی سازی بسیاری از اقلام مصالح مورد نیاز بازار را در واحد‌های تولیدی استان اصفهان محیا سازیم.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
طراحی سایت : پیام گستر