اخبار
1399/02/17 12:27

مرکز گردشگری غرب اصفهان همچنان درگیر دفن اصولی زباله

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان چادگان گفت: دفن زباله در نزدیکی شهر مشکلاتی را برای سلامتی مردم و جامعه ایجاد خواهد کرد که امیدواریم این معضل نیز هرچه زودتر با همکاری مسؤولان استانی و شهرستانی مرتفع شود .

مجتبی حاجتی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: با توجه به اینکه تخلیه فضولات در نزدیک‌ترین نقطه شهر انجام می‌شود، این مسأله معضل بزرگی برای سلامت مردم به‌ خصوص در فصل گرما است و باید نسبت به رفع آن اقدام شود .

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان چادگان افزود: زمین برای دفن زباله در ۱۵ کیلومتری در گردنه سرخ نزدیک معدن شن پیشنهاد شده است که تلاش می‌کنیم به تائید نهایی بهداشت، منابع طبیعی، آب منطقه‌ای و محیط‌زیست برسد تا برای اجرا تحویل شهرداری شود .

وی در ادامه بیان داشت: دفن زباله در نزدیکی شهر مشکلاتی را برای سلامتی مردم و جامعه ایجاد خواهد کرد که امیدواریم این معضل نیز هرچه زودتر با همکاری مسؤولان استانی و شهرستانی مرتفع شود .

حاجتی گفت: محل جدید که پیشنهادشده به مساحت ۵ هزار مترمربع برای دفن بهداشتی زباله‌های شهر و روستاهای بخش مرکزی چادگان در نظر گرفته شده است که انتظار داریم با همکاری ادارات و مسؤولان استان معضل دفن زباله در شهرستان به سرانجام برسد .

جمشید اسماعیلی شهردار چادگان نیز در این باره اظهار داشت: محل جدید، برخلاف محل فعلی دفن زباله‌ها ۱۵ کیلومتر از شهر فاصله دارد و تمام اصول بهداشتی دفع و دفن زباله در محل جدید رعایت می‌شود .

وی تصریح کرد: در شهر چادگان روزانه ۱۰ تا ۱۵ تن زباله تولید می‌شود که با واگذاری زمین برای دفن زباله این شهرداری با شرکت برای اجرای آن اعلام آمادگی کرده است .

اسماعیلی افزود: دفن زباله در مکانی انجام می‌شود که مناسب نیست، محل دفن زباله در چادگان در نزدیکی نقطه ورودی شهر است که باعث تجمع حشرات و ایجاد آلودگی می‌شود .

شهردار چادگان در ادامه گفت: با توجه به گردشگرپذیر بودن این شهرستان نیازمند آموزش و فرهنگ‌سازی در این زمینه هستیم و در این راستا لازم است طرح تفکیک زباله را آسیب‌شناسی کرده و بهترین طرح کارشناسی شده  عملیاتی شود .

وی در پایان تصریح کرد: در خصوص حفظ محیط‌زیست نیاز است همه دستگاه‌های شهرستان و مردم  وارد میدان شوند، چون جمع‌آوری و دفن اصولی زباله سلامتی فرد و جامعه را به همراه دارد.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
طراحی سایت : پیام گستر