اخبار
1397/07/07 12:14

نوروزی : وضعیت آتش نشانان رضایت بخش نیست

شهردار اصفهان گفت: در طول یک سال گذشته اتفاقات بسیار خوبی در سازمان آتش نشانی افتاده و وضعیت آتش نشانان نسبت به گذشته بهتر شده، اما هنوز مورد رضایت نیست .

قدرت الله نوروزی امروز(شنبه) با شرکت در رژه آتش‌نشانان که در مقابل درب ورودی گلستان شهدا و به مناسبت روز ایمنی و آتش نشانی برگزار شد، اظهار کرد: آتش نشانان، ایثارگران صحنه نجات و امید هستند و همچون رزمندگان در میدان نبرد آماده حمله و دفع دشمن هستند .

وی با با بیان اینکه چنانچه عشق و ایثار نباشد قدم های رزمندگان استوار برداشته نمی شود، افزود: هفتم مهرماه تنها روز ایثارگری و آتش نشانی نیست، بلکه برای هر روز برای آتش نشانان است چراکه آنان باید هرلحظه آماده دفع خطر از مردم و شهروندان باشند .

شهردار اصفهان ادامه داد: آتش نشانان مدافعان جان انسان ها، رفع کننده خطرها و سبب آسایش و آرامش در زندگی همگان هستند که همه این موارد جزء حقوق بشر محسوب می شود چراکه آتش نشان ها با گذشتن از جان خود این حق را برای کسانی که می خواهند با ایمنی زندگی کنند، فراهم می آورند .

وی گفت: آتش نشانان همیشه حضور پررنگی داشته اند، حتی در گذشته، زمانی که دشمن به ایران حمله کرد و ۴۰۰ نقطه در شهرها را مورد حمله و بمباران قرار داد، آنان در کنار نیروی های هلال احمر و نیروهای مردمی برای نجات جان مردم حضور یافتند و امید به نجات را در دل مردم زنده کردند .

نوروزی خاطرنشان کرد: با توجه به آمارها، می توان گفت مردم اصفهان کمترین درصد آسیب را دیده‌اند و این به دلیل همت، تلاش و ایثارگری آتش نشانان است که این مهم حاکی از عشق و از خودگذشتگی آنان است .

وی با بیان اینکه آتش نشانان تحت آموزش های مستمر برای ارتقاء کیفیت کار خود قرار گرفته اند، افزود: در طول یک سال گذشته اتفاقات بسیار خوبی در سازمان آتش نشانی افتاده و وضعیت آتش نشانان نسبت به گذشته بهتر شده، اما هنوز مورد رضایت نیست .

شهردار اصفهان با بیان اینکه در مدارس مهد کودک‌ها و آموزشگاه‌ها آموزش‌های ایمنی و آتش نشانی داده می شود، گفت: اکنون آتش نشانان با قدرت بیشتر و مجهزتر و امکانات به روزتر مسیر خدمات رسانی را ادامه می دهند .

وی تصریح کرد: این مانورها احساس امنیت را در مردم تقویت می کند، گرچه تجهیزات آتش نشانی بیشتر شده، اما باید با امکانات مجهزتر و بیشتر زمینه رشد آنان را بیش از پیش فراهم کنیم که در این راستا اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان با تصویب بودجه بیشتری این زمینه را ایجاد کنند .

نوروزی گفت: من بارها به آتش نشانی سر زده‌ام و خوشحالم که آنان ایثارگرانه برای یاری مردم، آسایش و حق آنان ایستاده‌اند .


منبع: ایمنا

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
طراحی سایت : پیام گستر