اخبار
1397/06/10 01:22

پیشنهاد یک کارشناس : فرآیند اجرای طرح‌های تشویقی ساخت و ساز کوتاه‌تر شود

یک کارشناس شهرسازی با بیان اینکه بسته‌های تشویقی ساخت و ساز، طرحی کارشناسی شده است، پیشنهاد داد: با استفاده از تسهیلات اینترنتی می‌توان فرایند اجرایی طرح‌های تشویقی را کوتاه‌تر کرد .

نجما ایزدفر  اظهار کرد: بسته‌ تشویقی ساخت و ساز، طرحی کارشناسی شده است، بدون شک اگر چنین طرح‌های در کنار ابزارهای تشویقی قرار گیرد، فرصت بیشتری برای ساخت و ساز در اختیار انبوه‌سازان قرار خواهد گرفت .

وی به فرآیند زمانی بسته‌های تشویقی شهرداری اشاره کرد و ادامه داد: تنها اشکال این گونه طرح های تشویقی بروکراسی اداری و اتلاف زمان و هزینه است که این وضعیت انرژی و انگیزه سرمایه‌گذار را می‌گیرد .

این کارشناس شهرسازی پیشنهاد داد: با استفاده از تسهیلات اینترنتی می‌توان فرایند اجرای طرح‌های تشویقی را کوتاه‌تر کرد، بدون شک اگر رفت و آمدهای اداری کاهش یابد و بسیاری از اقدامات غیرحضوری و در حداقل زمان صورت گیرد، انگیزه سرمایه‌گذاران و انبوه سازان برای ساخت و ساز بیشتر می شود .

ایزدفر اضافه کرد: رضایتمندی شهروندان از اجرای بسته‌های تشویقی شهرداری قابل قبول است، تنها باید در فرآیندهای اداری تسهیل گری شود .

وی تاکید کرد: اگر طرح تشویقی به طور دقیق متناسب با برنامه‌ریزی‌های اولیه باشد، می‌توان از تبعات مثبت آن در شهر بهره کافی را برد .

منبع: ایمنا

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
طراحی سایت : پیام گستر