اخبار
1399/02/14 12:55

ترس از کرونا ۱۰ درصد واکسیناسیون کودکان اصفهانی را کاهش داد

مسئول بیماری های واگیردار مرکز بهداشت اصفهان گفت: در استان اصفهان، واکسیناسیون ۱۰ درصد کودکان براثر ترس از کرونا کاهش یافته است .

رضا فدایی در گفت و گو با مهر با اشاره به کاهش واکسیناسیون کودکان بر اثر ترس از کرونا در بین خانواده‌های اصفهانی اظهار داشت: مردم به دلایل مختلف از جمله ترس از کرونا به مراکز بهداشت برای واکسیناسیون فرزندانشان مراجعه نکردند .

وی افزود: در ماه‌های اسفند و فروردین ماه، ۱۰ درصد کودکان در استان اصفهان برای واکسیناسیون اقدام نکردند .

مسئول بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت اصفهان با اهمیت واکسیناسیون تجویزی کودکان تصریح کرد: با استفاده از سامانه «سیب» کودکانی که موعد واکسیناسیون آنها گذشته است احصا می‌شود و با تماس با والدین در زمان بندی مشخص و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای واکسیناسیون این کودکان مبادرت می‌شود .

وی بیان داشت: عدم واکسیناسیون به موقع کودکان احتمال بیماری‌های سرخچه، سرخک، سیاه سرفه و دیفتری را که در سطح جامعه به ندرت دیده می‌شود، افزایش می‌دهد .

فدایی با اشاره به آمادگی کامل همه مراکز بهداشتی و پایگاه‌های سلامت جهت واکسیناسیون کودکان گفت: واکسیناسیون کودکان در شرایط بهداشتی انجام می‌شود و لازم است شهروندان هنگام مراجعه وسایل حفاظتی همراه داشته باشند و با رعایت فاصله فیزیکی نسبت به واکسیناسیون کودک خود اقدام کنند .


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
طراحی سایت : پیام گستر